[O1] Głośne, modulowanie buczenie powyżej 85km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kabanos
    RS
    • 2011
    • 4544
    • Octavia I combi (1U5)
    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

    #26
    100 procent coś w skrzyni. Trzeba wypruć.

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz

    • maliksm
      Classic
      • 2011
      • 10

      #27
      panowie jechalem wczoraj ponad 200 km autostrada i to co sie dzialo jest ciezkie do opisania. przy predkosci 130 km/h i troche mniej auto dostalo takich drgan (prawie jakby zespolem napedowym na boki siepalo), razem z kierownica, ze az ciezko sie jechalo, do tego to buczenie, jakis koszmar. jedynie kolo setki sie uspokajalo. juz mam tyle objawow, ze nie wiem od ktorej strony sie zabrac, a na dodatek auto potrzebne .... ;-( pozdro

      Komentarz

      • kabanos
        RS
        • 2011
        • 4544
        • Octavia I combi (1U5)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #28
        Do sprawdzenia:
        - poduszki skrzyni, silnika,
        - sprzęgło się rozlata - najbardziej prawdopodobne,
        - jakieś łożysko w skrzyni, choć raczej by nie telepało na boki.

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz

        • tomcef
          Classic
          • 2012
          • 4

          #29
          Witam.

          Jako, że nie mogę zlokalizować i dopasować swojej usterki do żadnych z opisanych na forum (nie chcę zakładać nowego tematu) zrobię to tutaj licząc na waszą pomoc w diagnozie.

          Auto dziwnie hałasuje i buczy w przedziale 2200-3200obr/min. Myślałem że zależne jest to od prędkości ale na każdym biegu jest tak samo. Silnik (turbina?) wchodzi w dziwne drgania, które przy prędkości powyżej 120km/h (5 bieg) praktycznie nie pozwalają na rozmowę w samochodzie. Po przekroczeniu 140km/h lub wciśnięciu sprzęgła nagle wszystko cichnie i jazda jest już komfortowa.
          Mechanik mówi że turbina "się kończy", inny że niekoniecznie to turbina. Zdarzyło się jej czasem przeładować i przeskoczyć w tryb awaryjny ale czy jest tu jakaś zależność to już nie wiem.

          Skoda Octavia 1,9 TDI 2003r.

          Komentarz

          Pracuję...